banner2

banner9
31 Ağustos 2016 Çarşamba

ŞAMPİYON URFASPOR

29 Nisan 2013, 09:49
ŞAMPİYON URFASPOR
Nihat ÇAKIR

1969 yılında kurulan tarihi boyunca 3 defa üst lige çıkan son iki şampiyonluğunda çıktığı ilk yıl alt lige düşen Urfaspor takımı bu geleneği bozdu bu yıl  ligde kaldı.

Sezon başında yaşanan  siyaset , bürokrasi ,yönetim depremi  ,uzun süren ekonomik ve   artçı  tusunami sarsıntılar, bir sezonda 3 hoca 2,5 yönetim 35 transfer.                                

  Böyle bir tabloda olması gereken durum alt  lige  buyurun demektir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen bu takım ligde kaldıysa olmayacak galibiyetlere imza attıysa hele hele bir alt ligden bu lige çıkmanın maliyetinin  20 trilyon olduğunu , şehirde oluşacak motivasyon ve neticesinin ne olacağı belli olmayan bir süreçte, bu ligde kalıcı olmamamız Şampiyonluğa eş değerdir. Hoş kaldın ŞAMPİYON URFASPOR bu ligde diyorum.

Umarım bu uzun lig maratonunda Siyaset , Bürokrasi , Yönetim , Seyirci , Futbol yorumcuları bu ligin Urfa’mıza getirisini, götürüsünü yaşayarak iyi dersler çıkarmışlardır.

Ligde okullar bizim için tatil oldu tatili iyi değerlendirip, iyi dinlenip yeni sezona zinde çoğulcu akılla , futbolu yaşayan insanlarla istişare , en güzelini yapma niyetiyle önce bu ligde kalıcı olmayı, şampiyon olursak neden olmasın mantığıyla hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu takımı şampiyon yapan ve oluşturan Sayın Kemal SARAÇOGLU, Sayın Mehmet CAFER ve yönetiminin , 2 sezonluk süreçte Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK ve Sayın Valimiz Celalettin GÜVENÇ’in katkılarının son olarak Sayın Fethi ŞİMŞEK başkan ve yönetimine en büyük desteğimiz bu işin emekçileri taraftarlarımıza sevgilerimi sunuyorum.

 Esen kalın diyorum.


    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV